HomeZdravotní prohlídka

Zdravotní prohlídka

Vážení rodiče a hráči starších ročníků,

dobré zdraví je nenahraditelnou hodnotou a vyplatí se o něj starat, mimo jiné i mít zdravotní prohlídku. Základní legislativní rámec je dán vyhláškou č. 391 /2013 ze dne 25. listopadu 2013 a předpisy jednotlivých sportů, ve fotbale především soutěžním řádem, S 35 a 37, a pravidly, které platí i pro FC Hustopeče. Z nich plynou povinnosti jak pro FC, tak pro Vás.

Konkrétně je třeba zajistit, aby každý hráč FC Hustopeče měl platnou lékařskou prohlídku potvrzující jeho zdravotní způsobilost hrát fotbal. Buď ji skutečně absolvujete, což doporučujeme pro vyloučení možných zdravotních komplikací, nebo nám podepíšete následující  cestne_prohlaseni: „Prohlašuji na základě lékařského posouzení svého zdravotního stavu, že jsem způsobilý absolvovat fyzickou zátěž fotbalových tréninků a utkání bez nebezpečí poškození svého zdraví.”

Za nezletilé hráče do 18 let podepíší prohlášení rodiče hráče. Toto podepsané prohlášení jsme jako klub povinni evidovat kvůli kontrole ze strany FAČR.

Termín provedení zdravotních prohlídek pro všechny hráče FC Hustopeče je 30.6.2022

Dáte-li přednost návštěvě dětského, dorostového, praktického nebo sportovního lékaře, můžete si vzít s sebou formulář, který Vám lékař potvrdí. Stáhnout si jej můžete zde zadost. Také toto potvrzení Vámi podepsané jsme povinni evidovat. Zdravotní prohlídka pro ověření zdravotní způsobilosti k tělesné výchově a sportu je placenou službou, ceny se pohybují cca kolem 400 Kč.

Vyšší úrovní péče o zdraví je absolvování tzv. funkčního vyšetření, při kterém je hráč fyzicky stupňovaně zatěžován na běhátku nebo kole a souběžně je snímaná odezva jeho organizmu na zátěž až do maxima. Toto vyšetření poskytují specializovaná pracoviště, např.

  • Ústav sportovní medicíny (Křížkovského 416/22, 603 00 Brno-střed-Pisárky) https://www.usmbrno.cz/
  • Fakultní nemocnice u Sv.Anny, https://iweb3.fnusa.cz/pro-pacienty-a-navstevy/pracoviste/ktlr-zakladni-informace/
  • Centrum rehabilitační a sportovní péče, https://www.sportovnipece.cz/

Cena tohoto vyšetření obvykle pohybuje od 700 – 1200  Kč. U malých dětí (přípravek) se neprovádí. Na vyšetření přispívají zdravotní pojišťovny. Zde se prosím informujte u své. 

Přehled zdravotních prohlídek  a jejich doporučuení.

Základní vyšetření Doplňkové vyšetření
Obvodní lékař Tělovýchovný lékař Prohlídka srdce (dotazník, ECHO, EKG) Fyzioterapeut
U16 – U19 Ano ANO Doporučujeme
U12 – U15 Ano Doporučeno Doporučujeme
U6 – U11 Ano Doporučujeme (od U10) NE

Prohlášení i zdravotní prohlídka nesmí být starší 1 roku. Pro ujednocení ve FC jsme se domluvili, že potřebná potvrzení budeme od Vás vybírat před začátkem každé sezóny.. Děkujeme za pochopení.

CHCETE SE STÁT SOUČASTÍ NAŠEHO KLUBU?

All contents © copyright 2021, FC Hustopeče. Práva vyhrazena.