MládežMladší žáciU13: Triangl 7.1.2023, Pohořelice

7. 1. 20230

V pořadí již 4 triangl, které pořádáme na umělé trávě v Pohořelicích jsme přivítali SK Líšeň a SK Slatinu/Slovan Brno. Oproti poslednímu zápasu 17.12 se jednalo o docela dlouhou tréninkovou – zápasovou pauzu a šlo to vidět. Řada hráčů si prošla navíc nemocí a fyzická síla chyběla. 

Jsme navíc velmi mladý tým a naší velkou nevýhodou, že nedisponujeme ani fyzickou sílou obecně  . Naopak naší předností je technická a herní vyspělost, díky které jsme schopni porážet či být rovnocenný soupeř týmům hrající vyšší soutěž. K tomu ale vždy potřebujeme nadstandardní fyzičku a ta nám dneska chyběla. Ale popořadě.

SK Líšeň 0:2

Proti prvně papírově nejtěžšímu soupeři hrající žákovou ligu SPSM jsme kupodivu odehráli velmi vyrovnanou partii a to s tím, že jsme Líšeň příliš do ničeho nepouštěli a to v porovnání s minulým zápasem. Samozřejmě byla Líšeň většinou na míči, byli to oni kdo podnikal většinu útočných akcí a zazdil i 100% šance.  Ale i v okolí malého vápna jsme se neuchylovali k nakopávaní míčů a kluci řešili situace i za cenu ztráty konstruktivně. Bohužel jsme byly naprosto bezzubí v útoku a zde by klidně mohl soupeř nechat branku prázdnou, protože jsme se nedostali ani na dostřel. Zde budeme muset hodně asi poskautovat. 🙂

SK Slovan/Slatina Brno 2:3

Soupeře známe z naší soutěže a vím jakým stylem hraje a taky nás v posledním zápase porazil. Vzhledem ke stylu, který hrají, jsem věřil, že kvalita našeho týmu je výrazně jinde a Slatinu smázneme. Bohužel mě celý tým velmi zklamal. K zápasu přistoupil laxně, bez zájmu a bez bojovnosti. Sice jsme se ujali vedení 1:0, ale to bylo všechno. Góly nedostaneme po hezké akci soupeře, ale po 2 rozích,  kde opět nepřistupujeme k hráčům. Zápas naprosto bez pohybu, což právě odráží zmiňovanou fyzičku. Ono je těžké běhat, když už kluci nemohou. Ale pro oba soupeře to bylo stejné, budeme tak muset hodně zabrat.

V souhrnu, je radost se dívat na naše hráče, jak skvělé řešit 1v1, v jaké těžké situaci obejdou soupeře, jak přebírají míče a dovedou kombinovat. Velmi špatnou stranou je finální část, to je využití přečíslení soupeře. Zde nám chybí hráči, kteří disponují  chutí skórovat. Na finální části pracujeme již od podzímu, zlepšila se, ale dneska se nám opět nějak vytratila. Na všem zapracujeme a připravujeme velké množství novinek. Myslím, že se mají kluci na co těšit. 

Ale od toho tyto triangly máme. Hráče vyzkoušíme na různých pozicích, poznáme nové a těžké soupeře a zároveň dáme šanci méně zkušeným. Zde mě hodně mrzí, že zatím nedovedou tolik zastoupit jak bych očekával. Děkuji rodičům za dopravu a podporu klukům.

Známkování

Tobiáš 8 6
Kuba M. 7 7
Matyáš 6 4
Tomáš W. 8 6
Simon 6 4
Honza N. 7 6
Kuba T. 7 5
Lukáš 8 6
Peťa 4 2
Martin H. 4 4
Tomáš S. 6 4
Marek 7 6

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CHCETE SE STÁT SOUČASTÍ NAŠEHO KLUBU?

POSLEDNÍ PŘÍSPĚVKY

All contents © copyright 2021, FC Hustopeče. Práva vyhrazena.